4 Nisan 2012 Çarşamba

westwing

Westwing.com.tr'den ilk siparişim elime ulaştı çok şükür. Efendim işte muhteşem kapitoneli nevresimim ve çiçekli mumum
Bunların elime geçme macerası da şu şekilde oldu. Öncelikle iki ürün farklı firmaların kampanyasındaydı. Ama Westwing bunu dert etmenize mahal vermiyor, aynı sepete atıp tek bir kargo ücreti ekleyerek gönderiyorlar. Hatta siparişiniz 100 TL olursa kargo bedeli almıyorlar, nitekim ben de 10 TL ye bu harika mumu ekleyince 100 TL'yi tamamladım ve iki kargo da ücretsiz geldi. Bir de üye olduğum için 35 TL hediye çeki vermişlerdi, indirimlerin hastası oldum anlayacağınız =)
Önce mum, 1 hafta kadar sonra da nevresim geldi. Nevresimi taahhüt tarihinin son gününde kargoya verdiler ama çalıştığım yer İzmir'in bir köyünde olduğu ve UPS kargo buraya haftada 2 gün uğradığı için bana biraz geç ulaştı. Onlardan kaynaklanan bir sıkıntı olmadı yani, bu tamamen benim kara talihim.
Ben ödemeyi kredi kartıyla yaptım. Ama ödeme konusunda çok esnekler. Kredi kartı, havale/EFT, kapıda nakit ödeme ya da kapıda kredi kartıyla ödeme kabul ediyorlar. Şu an gönderilmeyi bekleyen bir siparişim daha var, onu kapıda nakit ödeme olarak istedim. Eğer bir sıkıntı olmazsa en güvenli yol bu gibi geliyor şimdilik bana, elime ulaşınca onun da detaylarını yazarım.Sipariş vermeyi düşünüyorsanız peşin ödeme öneririm. Böylelikle öncelikle 1 ay önce ödeme yapmaktan kurtulursunuz. Ayrıca ürün gelmezse paramı iade ediiiiin diye feryat figan telefona sarılmaktan kurtulursunuz. E bir de tabi baktınız tırt ürün geldi, yok ben bunu ödemem siz bunu alın geri gönderin diyebilirsiniz.
Bu arada Westwing'de pek öyle sağda solda rastlamadığınız ürünler oluyor. Günde en fazla 4 farklı kampanya başlıyor ve genellikle tasarım mobilya, mutfak aksesuarları, yağlı boya tablolar, ev tekstili, dekorasyon objeleri için kampanyalar yapıyorlar. Benim dikkat ettiğim kadarıyla ağırlıklı olarak Retro, Country, Pop Art, Vintage tarzları hakim. Bunun yanında klasik Osmanlı işi havlular, yastıklar, fincanlar, peştamaller de olabiliyor. O da bizim kültürümüzün vintage'ı kim ne karışır =) Bana kalsa ben her gün Westwing'den alacak bir şeyler buluyorum, kampanyaları hakikatten çok güzel oluyor. Gel gör ki bütçe dengesi şaşmasın diye kendimi tutmaya çalışıyorum.
Gelelim Westwing'in hizmet yorumuna. Çok tuhaf bir yapıları var. Siparişi vermenizden itibaren ürün elinize ulaşana kadar siz sormadıkça bir allahın kulundan bilgi gelmiyor. Ben siparişi verdim, ekranda tamam siparişinizi aldık şeklinde bir mesaj çıktı. Bir mail gelir herhalde dedim sipariş detayı bu şekildedir gibisinden, nerdeee yok. 1 hafta sonra gibi UPS kargodan mail geldi "adınıza kargo var, şu numaradan takip edebilirsiniz" diye. Westwing'e bu hangi ürün diye mail attım, "İkisi de geliyor" dediler, sonra "ay yok yok biriymiş" dediler. Sonra aradan 1 hafta geçti UPS'den bir mail daha aldım, onu da sorunca önce "ilk siparişinizin tamamı elinize ulaşmış, 2. sipariş geliyor" dediler. Yahu ben daha ilk siparişin tamamını almadım emin misiniz deyince ortaya çıktı gerçek falan filan. Yani sipariş detayını öğrenmek mesele. Bu nedenle yaşanması muhtemel bir sorun olursa nasıl çözülür bilemem. Kapıda peşin ödemeden vazgeçmeyerek, Allah ellerine düşürmesin demekten başka çare yok sanırım şimdilik.
NOT: Kapitoneli nevresim nedir? Nevresimin bir kenarının iç kısmını tamamen ince astar gibi elyafla kaplamışlar. Bu da demek oluyor ki bahar aylarında içine yorgan geçirmeden, ya da dilerseniz kış aylarında içine yorgan geçirerek kullanabilirsiniz. İzmir'de yaşıyorsanız içine yorgan koymadan en az 5-6 ay çok rahat kullanırsınız. Ayrıca yatağın üstüne şöööyle çekip çıksanız yatak örtüsü ile arasındaki 7 farkı kimse bulamaz ilave örtü derdinden de kurtarır sizi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder